Fundacja Modrak

Szukaj na tym blogu

niedziela, 1 marca 2015

Witam na blogu!

Pierwsze wpisy są zawsze najgorsze, a więc postaram się, aby było krótko i na temat. Niniejszy blog, jak sama nazwa wskazuje, będzie skupiał się przede wszystkim na opisywaniu kujawskich historii - bardziej lub mniej znanych.

Pochodzę z niewielkiej wsi pod Kruszwicą, toteż zdecydowana większość tekstów będzie dotyczyła obszaru, który najlepiej znam, to jednak znajdą się też relacje z wycieczek na "krzywe rydle".

Kujawy to kraina rolnicza i właściwie pozbawiona większych ośrodków miejskich (poza Inowrocławiem i Włocławkiem), toteż wiele informacji historycznych pozostaje w rozproszeniu. Z jednej strony to wada, z drugiej - odkrywanie nowych informacji sprawia jeszcze więcej satysfakcji. Na pewno zajrzymy wspólnie do archiwów poznańskich, inowrocławskich, włocławskich i bydgoskich. Na bieżąco będę także informował o ciekawych pozycjach książkowych. Najważniejsi są jednak ludzie i ich opowieści - to one będą stanowić najważniejszą część tej strony.

Pragnę także zachęcić wszystkich Czytelników do współpracy i dzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach. Jeśli macie jakieś ciekawe tropy, które wymagają rozszerzenia, postaram się pomóc w miarę swoich możliwości.

Nie będę przynudzał i zapraszam już jutro na pierwszy merytoryczny wpis. Na pewno będzie ciekawie :)

Dominik Robakowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza